הישג ענק באליפות העולם לנבחרת רובוטיקה של ערד

 

גאווה עולמית! נבחרת הרובוטיקה של ערד סיימה במקום ה-5 באליפות העולם שנערכה ביוסטון, ארה"ב.
נבחרת ערד זכתה במקום הראשון בבית בו התמודדו 67 נבחרות, עלתה לשחק מול אלופי שאר הבתים וזכתה במקום ה-5 בעולם – מתוך 400 נבחרות.
נבחרת ערד היא השלישית מישראל שהצליחה להעפיל לגמר הבתים בעשור האחרון.
זהו הישג מרשים ביותר! ערד הינה הקבוצה השלישית בישראל המצליחה להגיע לגמר הבתים והראשונה כראש ברית! דבר אשר לא נראה במהלך כל 13 השנים שקבוצות ישראליות לוקחות חלק בתחרות!
הנבחרת מונה 10 תלמידים  משלושה בתי ספר בעיר ערד:  תיכון מקיף אורט, ביה"ס הדמוקרטי "קדם"  והיחידה לקידום נוער
חשוב לציין כי הנבחרת פועלת במסגרת תפוח פיס ונתמכת על ידי תכנית מצוינגב של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, הרשות לפיתוח הנגב, קרן רש"י ועיריית ערד.

תוכנית מצויינגב ייחודית לפיתוח והטמעת ערכי המצוינות וההצטיינות בתחומים שונים: מדעים, ספורט, תיאטרון, מנהיגות ומוסיקה באמצעות החינוך.
בארבע שנים האחרונות המשרד השקיע משאבים רבים בתוכנית מצויינגב, וכיום היא פועלת ב– 11 רשויות בנגב.
תוכנית מצויינגב מפעילה מרכזי מצוינות המהווים מרחב למידה משותף המזמן נגישות גבוהה  לתלמידי חטיבת הביניים והחטיבה העליונה לפעילות מצוינות מדעית טכנולוגית.
במסגרת מרכז המצוינות​, מתאפשרת לתלמידים חשיפה, העמקה והתמחות במגוון תחומים, ביניהם תחום הרובוטיקה. תכנית זו  פועלת מכיתה ז' עד יב' ומאפשרת התפתחות שש שנתית לתלמידים בתחום הרובוטיקה
השר אריה דרעי מיהר לברך על ההישג הגדול ואמר: "כבוד גדול וגאווה בנוער של ערד, תוכנית מצוינגב מוכיחה את עצמה שוב, אנו כמשרד נמשיך לעודד ולהוביל תכניות שחושפות את המצוינות בתחומים רבים כמו מדעים, תרבות וספורט – ילדי הפריפריה מביאים את הבשורה עד לקצה השני של העולם".
18119051_1861607057397446_371590933530802778_n