פסטיבל דוקאביב נגב

עמותת דוקאביב פועלת בלבה של אחת מזירות היצירה החדשניות, התוססות והמפתיעות – זירת הקולנוע הדוקומנטרי. העמותה מעניקה מגוון של במות ייחודיות ברחבי הארץ ליוצרי קולנוע דוקומנטרי, מקרבת קהלים חדשים לתחום ומעודדת יצירה המרחיבה ובודקת את גבולות הז'אנר.

פסטיבל "דוקאביב", הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי, הוא הגדול ביותר בתל אביב והיחיד בארץ המוקדש כולו לקולנוע דוקומנטרי, והוא מן הפסטיבלים המוערכים בתחומו. הפסטיבל מציג מדי שנה למעלה ממאה סרטים חדשים מהארץ ומהעולם במסגרת תכנית הכוללת את התחרות הישראלית, התחרות הבינלאומית, תחרות עומק השדה ותחרות סרטי הסטודנטים. כמו כן בפסטיבל תכניות מחווה המוקדשות ליוצרים מוערכים, תכניות מיוחדות בנושאי מוזיקה, חברה ועוד וכן קולנוע תיעודי אלטרנטיבי ויצירות המשתמשות בטכנולוגיה חדשה (דוגמת VR) כדי לספר סיפור בדרכים חדשות ומאתגרות ולהאיר את אותן פינות במציאות שהקולנוע לא תמיד מצליח להגיע אליהן.

כפסטיבל החותר לעידודה של יצירה קולנועית משפיעה, מטלטלת, בעלת אמירה ועוצמה, "דוקאביב" מארח מבחר של סדנאות ומפגשים עם יוצרים חשובים מהשורה הראשונה בעולם: מישל גונדרי, אלן ברלינר, אונדי טימונר, ברט מורגן, ניקולאוס גיירהאלטר ואחרים.
במהלך עשרת ימי פסטיבל "דוקאביב", חגיגת הקולנוע התיעודי חורגת הרחק אל מחוץ לגבולות הסינמטק, שבו מתקיימות מרבית ההקרנות. בשנת 2016 היא הגיעה ל – 12 מתחמי הקרנה שונים, שהכניסה אליהם אינה כרוכה בתשלום. הקהל מוזמן לראות סרטים ולהשתתף בהפנינג קולנועי בנמל תל אביב, בנמל יפו, על גגות נבחרים ברחבי העיר, בגינות ציבוריות, בכיכר תיאטרון הבימה ובאתרים נוספים. כדי לחשוף את היצירה התיעודית ולקרב אותה לקהל רחב ככל האפשר, העמותה מקיימת מדי שנה גם שני פסטיבל אזוריים: "דוקאביב גליל", במעלות תרשיחא, ו"דוקאביב נגב", בירוחם, וכן הקרנות של עשרות סרטי תעודה במרכזי תרבות שונים ברחבי הארץ.

לפסטיבל 4 ימים אשר במהלכם הקהל הרחב יוכל להנות ממגוון רחב של אירועים, הופעות ופסטיבלים לכל המשפחה.

מזמינים אתכם לבחור את הבילוי הקולנועי שלכם,

צפו בתכנייה המלאה ממש כאן

לאתר העמותה ופרטים נוספים >> לחץ כאן