מיזם ביזבנגב – מחברים עסקים להזדמנויות

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב, רואים בחזונם פיתוח כלכלי ועסקי במרחב הנגב, ועל כן שמו להם מטרה משותפת לחולל מפנה משמעותי בתחום הנ"ל.

מיזם ביזבנגב נרקם והחל את פעילותו בשלהי שנת 2013 עת זוהתה ההזדמנות האסטרטגית והצורך לסייע לעסקים בנגב, בדגש על עסקים קטנים ובינוניים, למנף את ההזדמנויות שמזמן העשור הקרוב לטובת התפתחותם העסקית ולהביא להשארת יותר משאבים המיוצרים ע"י מוסדות העוגן ופרויקטים ממשלתיים גדולים – בנגב, כלכלה מקומית מקיימת

היוזמה: מנגנון שיעסוק בחיבור פרואקטיבי בין בעלי העסקים בנגב לבין ההזדמנויות העסקיות המיוצרות ע"י מוסדות העוגן והפרויקטים הגדולים ומתוך כך להביא למינוף אופטימאלי של הפוטנציאל הכלכלי-חברתי בנגב.

  1. מה זה המיזם?

מיזם ביזבנגב הוקם ברשות לפיתוח הנגב של המשרד לפיתוח הפרפריה הנגב והגליל .
המיזם שם לו למטרה למנף את מהלכי הפיתוח וההשקעות הממשלתיות בנגב ולסייע לעסקים הקטנים והבינוניים לזהות את ההזדמנויות העסקיות ולפתח את הכלכלה המקומית. המיזם מהווה זירה עסקית לעסקים בנגב ומייצר חיבורים פרואקטיביים בין מוסדות וארגונים גדולים באזור לבין העסקים הקטנים והבינוניים. כ-50 מוסדות עוגן, ביניהם בית החולים סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב, מכללת ספיר, הרשויות המקומיות, מפעלי עוגן בנגב כגון: אדמה מכתשים, ווישי, רמת"א ועוד.

  1. איך הוא מקדם את הכלכלה בנגב?

קודם כל אנחנו משאירים את הכסף בנגב, מהערכה שעשינו מול הרשויות המקומיות ומוסדות הציבור בנגב, רק בהליכי הצעות מחיר ישנו תקציב מוערך של כ-500,000,000 ש"ח בשנה, המיזם שם לו למטרה להשאיר 10% מתקציב זה בנגב, מה ששווה ערך כספי ל-50,000,000 ₪, כסף שישאר בנגב אצל העסקים המקומיים. כל זה רק בהצעות מחיר, הסכומים במכרזים הם גבוהים בהרבה ונושקים לעשרות מיליונים בשנה.

אז איך אנחנו עושים את זה בפועל, למיזם מס' פלטפורמות מרכזיות:

פורטל ביזבנגב, זירת B2B ייחודית רק לעסקים בנגב, בפורטל אנחנו מנגישים את כל ההזדמנויות העסקיות במרחב כגון מכרזים חמים ובקשות להצעות מחיר ישירות מהארגונים המובילים בנגב. בביזבנגב מערכת מסחר ייחודית השולחת בקשות להצעות מחיר מהארגונים המובילים בנגב ישירות לעסקים הרשומים בפורטל, ללא דמי תיווך ותוך חיסכון אדיר של דמי שיווק ופרסום שעסקים אלו היו צריכים להשקיע על מנת להגיע לגופים לה.

נתוני פורטל ביזבנגב לשנת 2017:

  • כ- 2,200 עסקים מהנגב רשומים באינדקס העסקים בפורטל ביזבנגב
  • מעל ל- 3000 מכרזים הונגשו בפורטל לבעלי העסקים בנגב וזכו לליווי צמוד של יועצים מומחים, מתוך מהלך זה נוצרו התקשרויות של עשרות מיליוני שקלים.
  • כל בעל עסק בנגב זכאי למנוי מסובסד ליפעת מכרזים בסך 500 ₪ בלבד

מערכת מסחר אלקטרוני בפורטל ביזבנגב:

מערכת BizPro לניהול הצעות מחיר, מערכת חדשנית לקבלת בקשות להצעות מחיר בקלות ובמהירות מהארגונים המובילים בנגב.

כ-50 מוסדות רכש (רשויות ומועצות בנגב, גופים ציבוריים כגון בית החולים סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר ועוד). כ-2000 בקשות להצעות מחיר של מוסדות וארגונים בנגב נשלחו ישירות למייל של בעלי העסקים החברים בפורטל ביזבנגב, נוצרו התקשרויות של כ-10,000,000 ₪, שבעבר היו זולגים מחוץ לנגב. המשמעות של זה היא שהשארנו מעל ל-10 מלש"ח בכסף בנגב בזכות המיזם.

"מפגשי עושים עסקים":
מטרת כנסי "עושים עסקים" היא להנגיש את המוסדות הגדולים של הנגב לעסקים המקומיים ובכך להגביר את הפעילות הכלכלית המקומית. הכנס צמח מתוך ההבנה פועלים בנגב מוסדות עוגן אשר תקציבי הרכש המצרפיים שלהם בעלי השפעה מכרעת על הכלכלה המקומית ועדיין ישנם עסקים רבים שלא נהנים מפרות הצמיחה הכלכלית וכי יש לסייע במקומות בהם ישנם כשלי שוק מובנים.
כנסים אלו מהווים פלטפורמה מרכזית למפגש בין צד הביקוש (מוסדות העוגן) לבין צד ההיצע (העסקים הקטנים והבינוניים בנגב). מפגשים אלו יוצרים חיבורים ממשיים ומרחיבים את מעגל הלקוחות של עסקים אלו. בכל אחד מהכנסים הגיעו מעל ל-250 בעלי עסקים מהנגב על מנת להתחבר למערך הרכש של מוסדות העוגן שעמם בוצעו הכנסים.

כנסים שבוצעו במסגרת המיזם:
בית החולים סורוקה, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת ספיר, עיריית דימונה,עיריית ב"ש.
מבדיקה שערכנו כ-30% ממשתתפי הכנסים מתחברים למערך הרכש של המוסדות הגדולים ומבצעים התקשרויות במאות אלפי שקלים.

סיפורי הצלחה מאמרים ומידע עסקי אירועי ביזבנגב

בקרו באתר

bizbanegev