תמונה ראשית - מרכז הצעירים באר שבע

יוזמים תרבות בנגב

הנגב טומן בחובו הזדמנויות רבות ליצירות חדשניות.  הנכסים הטבעיים מאפשרים ליזמים לצאת מהקופסא ולחשוב באופן חדשני, ולא שיגרתי במגוון תחומים ובתחום התרבות בפרט.

הרשות לפיתוח הנגב והמועצה הבריטית מאמינות כי במאה ה-21 כלים דיגיטליים ומיומנויות יזמיות הנן הכרחיות לאמנים, כמו הכשרה קלאסית וטכניקות מסורתיות. אנו מאמינים כי יזמות תרבותית-יצירתית ומשתלבת  היטב בתהליכים כלכליים ועל כן רואים פוטנציאל כלכלי רב בכוח ההשפעה של מיזמי תרבות במרחב הנגב.

הרשות לפיתוח הנגב והמועצה הבריטית בשילוב עם קרן NESTA  (הקרן הלאומית לפיתוח כלים בחדשנות באמנויות, מדעים וטכנולוגיה בריטניה) פותחות תוכנית ייחודית המיועדת לתת לכך מענה. התוכנית מיועדת ליזמי תרבות המעוניינים לפתח מיזם תרבותי- חברתי מחולל שינוי  במרחב הנגב

קצת על NESTA : ארגון ללא מטרות רווח אשר חרט על דגלם את המשימה  של עזרה ליזמים ולארגונים להביא רעיונות גדולים לחיים. אנו מאמינים כי אנו חיים בתקופה שבה יש יותר צורך מאשר אי פעם עבור יצירתיות, ניסויים, ונטילת סיכונים.

אנו שואפים להגביר את הפוטנציאל חדשני – לסייע בעיצוב אנשים וארגונים לעודד ולפתח רעיונות טובים יותר, אשר יכולים לשפר את איכות חייהם של אנשים רבים.

אנו שופטים את ההצלחה שלנו בדרכים מגוונות – בהשקעה באמצעות  השפעה חברתית גוברת, מחקר איכות באמצעות ניתוח ההשפעה של הרעיונות שלנו, ובחינת ההשפעה הישירה על המדיניות ציבורית.

http://www.nesta.org.uk/

התכנית הינה ייחודית, ומשלבת בין למידה רחבה ומעמיקה, הקניית כלים יזמיים, מנטורינג אישי  ובסופה מספר מיזמים יקבלו סיוע כספי.

שלבי התוכנית:

שלב א : השלב הראשון של התכנית, יתקיים במשרדי הרשות לפיתוח הנגב במשך חמישה ימים רצופים 19-23/7/15  הוא יכלול תכנית הכשרה אשר פותחה על ידי  NESTA ליזמים יצירתיים ובמהלכה גם ניפגש עם אנשי מפתח בתעשייה התרבותית בנגב. נבין לעומק את ההיצע הקיים בנגב וכיצד עלינו כיזמים להתאים את הפרויקטים שלנו למרחב הנגב.

שלב א' של התוכנית יערך כולו בשפה האנגלית

 

שלב ב' חונכות אישית – ספטמבר – אוקטובר  2015,  בתום למידת העמיתים יבחר פאנל מומחים בעשרה פרויקטים מובילים אשר ימשיכו לשלב חונכות עם מומחים בריטיים ומומחים מקומיים למען פיתוח הרעיון לכדי יצירת פרויקט על פי תכנית עבודה מוגדרת מראש.

שלב ג מענקי יצירה – נובמבר 2015 , בתום החונכות תתכנס הוועדה בשנית ויבחרו שלושה פרויקטים הממחישים את הקשר החזק ביותר בין תרבות ואמנות ליזמות כלכלית, יצירתיות, קהילה ובעלי תכנית עבודה בת קיימא מבחינה כלכלית. הפרויקטים הנבחרים יזכו לסכום השקעה ראשוני לשם מימושם (כפוף לגיוס משאבים נוספים) ויתבקשו למנף את ההשקעה למען השקעה נוספת בפרויקט ממקורות אחרים.

השתתפות בתוכנית יוקרתית זו תאפשר לחקור את הרעיון ואת הכדאיות שלו תוך התקדמות בפיתוח המיומניות האישיות להקמה והפעלת מפעל יצירתי.

כמו כן, תכנון עסקי יכול להיות מרתיע, באמצעות תכנית זו היזם יוכל לפרק את התהליך ולייצר תכנית עסקית חזותית אשר תאפשר לך לפתח תכנית מבצעית מפורטת יותר.

בנוסף לתוכן שיועבר על ידי המומחים מחו"ל, היזמים ילמדו על היוזמות אשר קיימות בנגב , על הייחודית בהקמת המיזם שלהם בנגב וכמובן התאמתו למרחב.  היזמיים ייפגשו עם מומחים אשר מכירים ופועלים במרחב הנגב.

בתום ההכשרה , המשתתפים יקבלו את הכלים שיהפכו את המיזם לבר-קיימא; ויקבלו מידע חיוני אותו צריך כדי לפתח את התכנית המבצעית  ,וכמובן את אסטרטגיית השיווק והתכנית הפיננסית שלך.

בסוף התוכנית כל יזם יקבל ערכה מובנת של תהליכי הקמת יוזמה על פי השלבים אשר נלמדו בקורס. (הערכה בשפה האנגלית).

 

 

ההרשמה בקרוב!!!!!!!!