הנדסאי צמ"ה (ציוד מכני הנדסי) ומנהור

הנדסאי צמ"ה2    הנדסאי צמ"ה1

במרץ 2015 החלה לפעול במכללת עתיד בנגב תכנית ללימודי הנדסאות צמ"ה ומנהור, אשר הינה חדשנית וראשונה מסוגה ובעלת משמעות אסטרטגית למדינת ישראל. התוכנית נולדה מתוך כוונה לעודד ידע מקצועי בתחום הציוד המכני ההנדסי בישראל בעיקר בתחום כריית המנהרות, על מנת לשלב את הבוגרים בפרויקטים לאומיים של מדינת ישראל (ובהם קו הרכבת המהיר לירושלים, הרכבת הקלה בת"א, פרויקטים של חברת 'נתיבי ישראל', כביש 'חוצה ישראל', חברת מקורות, קציר ים המלח, פרויקטים ביטחוניים ועוד). התוכנית נכתבה בהתאם להנחיות המקצועיות של משרד הכלכלה ואושרה על ידי מה"ט (מרכז הכשרה טכנולוגית). היא מיועדת לתושבי הנגב בלבד ולומדים בה 30 סטודנטים איכותיים, במתכונת של 17 חודשי לימוד רצופים.

התוכנית מקיפה מגוון רחב של נושאים בדגש על תחום הצמ"ה והמנהור כגון הנדסת קרקע, יסודות המנהור והבטיחות, גרפיקה הנדסית, ציוד ושיטות מנהור ועוד.
במסגרת תכנית הלימוד, יקבלו הסטודנטים רקע תיאורטי והתנסות מעשית שתאפשר להם להשתלב בסוף הלימודים כמפעילים או אנשי אחזקה אשר יתמחו בתחומי הצמ"ה והמנהור ויזכו לעבוד עם ציוד חדשני, מתוחכם, יקר ומהמתקדם בעולם. הסטודנטים בתוכנית ייהנו לא רק מלימוד בכיתות קטנות אלא יזכו ליחס אישי ולליווי צמוד של השותפים בתוכנית.
על פי מומחים בתחום זה, שכרו של עובד מתחיל כהנדסאי צמ"ה מתחיל ב-8,000 ₪ נטו וגודל משמעותית בטווח זמן קצר.
את התוכנית מלווים מקצועית חברת "זוקו שילובים" אשר הנה בעלת הזיכיון הבלעדי להפצת CATERPILLAR.

אין כרגע תוכנית הנדסאים פתוחה להרשמה. עקבו אחר הפרסומים באתר שלנו או הרשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים למייל.

הנדסאי צמ"ה3